České akademické hry 2012

Systém kvalifikace

 

Z jednotlivých oblastí postupují vítězové + pořádající škola + druhý z oblasti, ve které se zúčastnilo nejvíce škol. Změny v kvalifikacích mohou určit předsedové sportovních komisí. Pokud předsedové sportovních komisí určí jiný způsob kvalifikace, jsou povinni se systémem seznámit všechny přihlášené školy do dané soutěže.

15. 3. 2012 Definitivní potvrzení / zrušení přihlášky do kvalifikací kolektivních sportů.
18. 5. 2012 Ukončení kvalifikací kolektivních sportů
Předsedové komisí zodpovídají za včasné oznámení vítězů kvalifikací pořadateli ČAH.
31. 5. 2012 Uzávěrka přihlášek.

Postupový klíč kvalifikace kolektivních sportů:

BASKETBAL – kvalifikace proběhne v oblastech: Praha, Čechy, Morava S, Morava J

FRISBEE – na ČAH postupuje 8 škol. Automaticky postupují: ČVUT, VŠE, UK, VUT. Kvalifikace ostatních přihlášených škol proběhne v rámci jednodenního turnaje v Jihlavě.

HÁZENÁ – kvalifikace proběhne v oblastech: 1. Čechy a Praha, 2. Morava Postup: M, Ž Praha + Čechy – první tři družstva, Morava S + J první dvě družstva. Přímý postup: pořádající škola. Každá oblast si připraví jedno náhradní družstvo pro případnou účast při odhlášení některého z postupujících.

FLORBAL - kvalifikace M proběhne v oblastech: Praha, Čechy, Morava S, Morava J. Postup: vítězové oblasti + pořádající škola + druhý z oblasti, ve které se zúčastní nejvíce škol. Kvalifikace Ž proběhne v oblastech: Praha, Čechy, Morava S + J Postup: Praha 2, Čechy 1, Morava S 1, Morava J 1 + pořádající škola.

FOTBAL - kvalifikační skupiny Praha, Čechy SV, Čechy JZ, Morava S, Morava J. Postup: vítězové z každé skupiny + pořádající škola.

FUTSAL – kvalifikace proběhne v oblastech: Praha, Čechy SV, Čechy JZ, Morava S, Morava J. Postup: vítězové oblasti + pořádající škola. ČAH jsou zároveň kvalifikací na AMS 2012 ve futsalu v Portugalsku. Mohou se zúčastnit i absolventi z roku 2011.

SOFTBAL – Praha, Čechy, Morava S, Morava J Kvalifikace žen proběhne v Praze a v oblasti Morava S. Hraje se systémem každý s každým. Postup: 5 družstev z oblastí (z Prahy postupuje první a druhé dr.) + pořádající škola. Kvalifikace mužů proběhne pouze v Praze. Postup: 5 družstev z oblastí (z Prahy postupuje první a druhé dr.) + pořádající škola.

VOLEJBAL – Praha, Čechy, Morava S, Morava J Postup: vítězové oblasti + pořádající škola + druhý z oblasti, ve které se zúčastní nejvíce škol. Utkání se uskuteční systémem každý s každým, na 2 vítězné sety. Při stavu 1:1, rozhodující set, zkrácená hra do 15 bodů. Stejným systémem se bude hrát finále v Brně.

NOHEJBAL – bez kvalifikace