cah2008 vut

AKTUALITY


2.července

Televizní pořad z ČAH

Na stránkách české televize je možno se podívat na přibližně půlhodinový pořad o akademických hrách.


2.června

Tenis - změny

Do tenisového turnaje ČAH bude přijato maximálně 32 mužů a 16 žen. Je nutné se přihlásit přes IS Čes.tenisového svazu.

Disciplíny v tenise :4 - dvouhra mužů a žen, čtyřhra mužů a žen

RNDr. Zdeněk Hlaváč, ředitel turnaje


2.června

Ve vypsání veslařské regaty na ČAH dochází k těmto změnám:

Je povoleno společenství univerzit (posádku mohou tvořit veslaři z různých univerzit!)

Dodatečně je vypsána disciplina čtyřka bez kormidelníka muži ! Na schůzce se podle počtu přihlášených lodí rozhodne, zda se pojede společný závod v LV, nebo dva samostatné závody.

Všichni veslaři musí být přihlášeni svou univerzitou nebo VŠ na webu www.ceskeakademickehry.cz !

Mgr.Jiří Žídek, ředitel regaty na ČAH 08´


29.května

PŘIHLÁŠKY

OV ČAH 2008 rozhodl umožnit on-line přihlášky i studentům, kteří budou rozhodovat o své účasti na ČAH ze studijních důvodů na poslední chvíli .Nemusí použít přihlašovací kód a mohou se přihlásit přímo na www.ceskeakademickehry.cz

Uzávěrka on-line přihlášek bude 10. června v 18.00. Po tomto termínu se bude možno přihlásit na mail adresu bogdalek@cesa.vutbr.cz

Přehled počtu přihlášených sportovců z jednotlivých škol je na www.ceskeakademickehry.cz


IN-LINE ZRUŠENY

soutěž v inline bruslení na ČAH 2008 byla pro nedostatek přihlášek zrušena.


24.dubna

PŘIHLÁŠKY NA ČAH 2008

Studenti, kteří budou startovat na ČAH musí být přihlášeni svými školami. Pokud nastane jakýkoliv problém s přihlášením v on-line systému nebo na školách, kontaktujte webmastera nebo předsedu OV (bogdalek@cesa.vutbr.cz). Byla by škoda, kdyby někdo nemohl přijet do Brna kvůli administrativní chybě.

Při vyplňování přihlášek dbejte na pečlivé vyplnění disciplin, ve kterých budou závodníci startovat.


KDO MŮŽE STARTOVAT NA ČAH 2008

Studenti všech vysokých škol ČR, kteří se prokáží platným výkazem o studiu a kteří ukončili studium v roce 2008. Věková hranice není omezena.

Start závodníků, kteří ukončili studium v roce 2007 je povolen ve sportech: plážový volejbal, orientační běh, futsal, karate, taek won do, veslování, vodní slalom.


START V PÁROVÝCH SOUTĚŽÍCH

Organizační výbor ČAH 2008 rozhodl, že ve sportovních disciplínách, kde soutěží páry nebo i více závodníků (veslování) nemusí být uplatňováno pravidlo účasti ze stejné školy. Organizační výbor tímto rozhodnutím sleduje sportovní kvality soutěží a umožnění startu i závodníkům, kteří nemají partnery ze stejných škol. Bodování škol v těchto disciplínách bude upraveno. POZOR : Tato výjimka neplatí pro soutěže v nohejbalu.


ORIENTAČNÍ BĚH ČAH 2008

Prosíme orienťáky o vyplnění v přihlášce - registrační číslo a číslo čipu SI. Další podrobnosti k závodům najdete od května na www.vsk-mzlu.org27.března

Organizace Českých akademických her G2 KB 2008 Brno je v plném proudu. 14.-20. června očekáváme v Brně nejlepší akademické sportovce. Význam akce vyzdvihuje i zájem osobností. Záštitu nad ČAH převzali Mgr. Ondřej Liška - ministr školství, mládeže a tělovýchovy, prof. Ing. Karel Rais, CSc., MBA - rektor Vysokého učení technického v Brně, Roman Onderka - primátor statutárního města Brna, Ing. Stanislav Juránek - hejtman Jihomoravského kraje a MUDr. Milan Jirásek - předseda Českého olympijského výboru. Organizační výbor ČAH pracuje pod vedením ředitele Centra sportovních aktivit VUT v Brně, PaedDr. J. Bogdálka.

Na webových stránkách ČAH jsou aktivovány on line přihlášky do jednotlivých sportovních odvětví. V současné době jsou rozesílány na vysoké školy přístupové kódy do přihlašovacího systému. Sportovci musí být přihlašováni zodpovědnými pracovníky svých vysokých škol. Uzávěrka přihlášek bude 10. června v 18:00 hodin.

Nově zařazené sporty lákají studenty. Zatímco taek won do bude zřejmě výběrovou soutěží, možná i kvalifikací na AMS, které se koná v Bělehradě 16. - 20. července, nohejbal a in-line bruslení se bude v Brně profilovat. Tyto mladé sporty, zatím v ČAUS bez svých komisí, si budou hledat své místo pod sluncem. Očekáváme vysokou sportovní úroveň obou soutěží, ve kterých se pravděpodobně potkají amatéři s výkonnostními sportovci.

IN-LINY pojedou rychlostní závod na 5 km v sobotu 14.6. a půlmaratón v neděli 15.6. Pětka se jede na okruhu v areálu kolejí Pod Palackého vrchem (délka okruhu 500 m). Půlmaratón pak na okruhu v délce 1600 m, ale také na velmi technické a mírně členité asfaltové trati Pod Palackého vrchem. Pořadatelé očekávají krásný a velmi zajímavý závod v obou kategoriích.

České akademické hry 2008 se konají 2 měsíce před Letními olympijskými hrami v Číně. Určitě nebudou kvalifikacemi na olympijské soutěže. Ve vodním slalomu, beach volejbalu, karate, futsalu, orientačním běhu, golfu, veslování se však bude bojovat o nominace na akademické mistrovství světa. Pozorně budou sledovat trenéři akademických výběrů určitě také florbal a házenou, kde AMS budou ve Finsku a Itálii. Samostatnou kapitolou bude turnaj v basebalu, který se koná měsíc před konáním AMS v Brně.

Ubytování sportovců bude situováno ve Vysokoškolských kolejích Purkyňova, ve 2-3 lůžkových pokojích. Dostupnost většiny sportovišť je do 15 minut chůze od kolejí. Ke stravování je možno využít moderních studentských zařízení v areálu kolejí Pod Palackého vrchem a Purkyňova. Informace najdete na webových stránkách ČAH. Sportovci budou mít 1 nocleh se snídaní zdarma, pokud si budou chtít prodloužit pobyt v Brně, mohou si další noclehy se snídaní objednat za cca 200,-Kč.